Lækkert samarbejde med SkiltDirect ApS

For noget tid siden blev klubben kontaktet af SkiltDirect, Vindingevej 10, 4000 Roskilde, som gerne ville samarbejde lidt med os. De fortalte at deres nuværende kundegruppe primært var folk der arbejder indenfor El og VVS, men at dette ikke var en begrænsning, og at de derfor muligvis havde nogle evner som Top Gun Klubben kunne gøre gavn af.
Sådan en udfordrende påstand er naturligvis ikke noget som Top Gun Klubben kan overse uden at reagerer på det. Jester (undertegnede) påtog sig opgaven at kommunikere med SkiltDirect for at finde frem til noget som kunne bidrage positivt til begge parter.
Efter en meget behagelig og serviceminded kommunikation, kom Jester og Elin fra SkiltDirect frem til et godt produkt som med sikkerhed ville glæde klubbens medlemmer. Det var i øvrigt en ganske tryg og tilfredsstillende proces, hvor der blev sendt skabeloner frem og tilbage, og alt blev sat på plads ned til mindste detalje inden den faktiske produktion gik i gang.

Det var datids-snakken, nu kommer nutids-snakken. Sagen er nemlig den at Top Gun klubben har faste mødedage og de andre medlemmer ved godt at de vil modtage noget lækkert, men de ved ikke hvad før den næste klubaften, med undtagelse af naturligvis undertegnede samt øverstbefalende. Derfor kan vi heller ikke her, endnu, afslører hvad det mon kan være som vi vil berige klubben med fra SkiltDirect.

Hold øje med bloggen og/eller vores sociale medier i den nærmeste fremtid for at se det rigtig flotte produkt som der kom ud af samarbejdet.
I mellemtiden vil vi gerne takke SkiltDirect for deres initiativ og den alt for fede kommunikation.

Skulle andre blive nysgerrige på dem, så kan I finde dem her:

https://www.skiltdirect.dk/
Vindingevej 10
4000 Roskilde

 

De bedste hilsner
Jester

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kontakt Top Gun Klubben